اطلاعات تماس
درباره ما
قوانین استفاده
ثبت نام کلاس
مقالات روز
26 مهر 1397
/ 18 October 2018
ثبت نام

دو صنعت جدید آماده ورود به بورس تهران

دو صنعت جدید آماده ورود به بورس تهران

   دکتر قالیباف اصل گفت: فرایند آماده سازی دو صنعت جدید برای پذیرش در بورس تهران در حال نهایی شدن است.

   به گزارش بورس تهران، دکتر حسن قالیباف اصل در حاشیه عرضه اولیه سهام واسپاری ملت با اعلام خبر فوق به پذیرش صنعت جدید هتل داری در بورس تهران اشاره کرد و گفت: موضوع پذیرش هتل های زنجیره ایی هما متعلق به تامین اجتماعی هفته آینده در هیات پذیرش مطرح می شود و امیدوارم که با پذیرش و عرضه آن در بورس تهران موافقت شود.

   وی خاطرنشان کرد: فرایند آماده سازی نیروگاه جهرم به عنوان اولین شرکت دارای سیکل ترکیبی در بورس، برای پذیرش در حال انجام است و تا پایان خرداد ماه به هیات پذیرش می رود . قالیباف اصل افزود: شرکت آسان پرداخت فعال در خدمات بانکی است و درج شده و آماده سازی آن در حال انجام است. تلاش می کنیم هر چه زودتر نهایی شود و شاهد عرضه سهام آن در بورس تهران باشیم.

   وی در جمع خبرنگاران حاضر در تالار معاملات به برنامه ریزی بورس تهران برای تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق اوراق بدهی اشاره کرد و اظهار داشت: بورس تهران در زمینه اوراق بدهی برنامه ریزی مستمر و بلند مدت دارد. همچنین برای درج و عرضه اوراق بدهی دولت و شرکت ها برنامه ریزی کرده ایم و در زمینه آشنایی شرکت ها با تامین مالی از طریق بازار اوراق بدهی بازاریابی و اطلاع رسانی خوبی انجام شده است.

   مدیرعامل بورس تهران افزود: بورس تهران در روزهای پایانی سال گذشته عرضه 50 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی نفتی را در کارنامه خود ثبت کرد. این رقم در بازار سرمایه و در این حجم بی سابقه بود. همچنین در بهار امسال عرضه هایی مانند صکوک رایتل در زمینه اوراق بدهی و صکوک انجام گرفت که جزء بازار بدهی محسوب می شود.

   قالیباف اصل گفت: با توجه به برنامه های دولت امسال حدود 30 اوراق بدهی در بازار را به ارزش 30 هزار میلیارد تومان عرضه می کنیم. مدیرعامل بورس تهران تاکید کرد: استقبال خوب در زمینه اوراق بدهی نشان می دهد بازار سرمایه، پتانسیل خوبی در زمینه تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق اوراق بدهی را دارد.  
منبع : سنا


12 خرداد 1395 , 15:30

نظرات

جهت ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید