اطلاعات تماس
درباره ما
قوانین استفاده
ثبت نام کلاس
مقالات روز
26 مهر 1397
/ 18 October 2018
ثبت نام

شاخص سد 78 هزار واحد را شکست

شاخص سد 78 هزار واحد را شکست

   در داد و ستدهای اولین روز هفته شاخص کل بورس با رشدی 469 واحدی توانست از مرز 77 هزار واحد عبور و وارد کانال 78 هزار واحدی شود.

   به گزارش سنا، در معاملات روز شنبه شاخص کل بورس 469 واحد بالا رفت و به عدد 78هزار و 326 رسید. همچنین در این روز سهامداران بیش از یک میلیارد و 355 میلیون سهم و حق تقدم را به ارزش سه هزار و 223 میلیارد ریال در 96 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند. در بازار روز شنبه همه شاخص های بورس صعودی شدند. شاخص بازار اول و دوم نیز به ترتیب 403 و 590 واحد بالا رفتند.

   همچنین نمادهای فولاد مبارکه، سرمایه گذاری امید، پتروشیمی مبین، ملی مس و سرمایه گذاری معادن و فلزات بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. این در حالی بود که نماد سایپا بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر داشت. در این روز سه گروه خودرو، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های بازار ایستادند.

   بیشترین رشد قیمت ها نیز متعلق به نمادهای سبحان دارو، ایران ارقام، فولاد امیر کبیر کاشان، تکنوتار، کاشی پارس، درخشان تهران و بیسکویت گرجی بود. در مقابل نمادهای کاشی الوند، کنتورسازی ایران، سرمایه گذاری بهمن، پتروشیمی آبادان، تولید محور خودرو، فیبر ایران و سرامیک صنعتی اردکان با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

   سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام سرمایه‌گذاری امید، ایران ارقام، پتروشیمی مبین، سرمایه گذاری سپه، سرمایه گذاری معادن و فلزات، فولاد خوزستان و اوراق مشارکت شهرداری سبزوار بیشترین تقاضای خرید را ثبت کردند. این در حالی بود که نمادهای کنتورسازی، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق مشارکت شهرداری اصفهان، سیمان آرتا اردبیل، خوراک دام پارس و داروسازی امین با بیشترین عرضه‌ها، سنگین‌ترین صف‌های فروش را داشتند.

   در پایان معاملات امروز سایپا با معامله 105 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و پتروشیمی جم در نماد معامله بلوکی با داد و ستد 296 میلیارد ریال سهم بیشترین ازش معاملات را داشتند.
منبع : سنا


16 مرداد 1395 , 14:40

نظرات

جهت ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید