اطلاعات تماس
درباره ما
قوانین استفاده
ثبت نام کلاس
مقالات روز
26 مهر 1397
/ 18 October 2018
ثبت نام

بورس به مدار رشد بازگشت

بورس به مدار رشد بازگشت

   در داد وستدهای روز سه شنبه شاخص کل پس از یک روز استراحت به مدار رشد بازگشت.

   به گزارش سنا، در نتیجه داد و ستدهای 18 امرداد، شاخص کل بورس با رشدی 43 واحدی به عدد 78هزار و 368 رسید. در این روز سهامداران بیش از 775 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش دو هزار و 233 میلیارد ریال در 63 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

   در بازار روز سه شنبه همه شاخص های منتخب به جز شاخص بازار دوم صعودی بودند. شاخص بازار اول 98 واحد بالا رفت اما شاخص بازار دوم 301 واحد افت را به ثبت رساند.

   در این روز نمادهای فولاد خوزستان، ملی صنایع مس، فولاد مبارکه و مخابرات با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص باعث رشد این متغیر شدند. این در حالی بود که نمادهای ایران خودرو، هلدینگ پاسیان و تاپیکو با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

   سهامداران در این روز بیشترین حجم و ارزش معاملات را برای گروه های خودرو، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی ثبت کردند. به این ترتیب این گروه ها در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند. صدرنشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای فولاد امیرکبیر کاشان، تولید مواد اولیه داروپخش، ماشین سازی نیرومحرکه، معادن بافق، داده پردازی ایران، توسعه معادن روی ایران و ریخته گری تراکتورسازی ایران بود.

   این در حالی بود که در سوی دیگر بازار نمادهای ایران ارقام، سیمان دورود، چرخشگر، کارتن ایران، قند قزوین، ایران ترانسفو و بیمه آسیا شاهد بیشترین کاهش قیمت ها بودند.

   همچنین در پایان معاملات امروز سهامداران برای خرید اوراق مشارکت سایپا، اوراق مشارکت ملی نفت، سهام دارویی رازک، توسعه معادن روی، اوراق اجاره رایتل و اوراق مشارکت کارکنان نفت بیشترین تقاضای خرید را داشتند. این در حالی بود که ایران ارقام، حق تقدم داروسازی دکتر عبیدی، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه، اوراق اجاره رایتل، سهام داروسازی زاگرس فارمد پارس و اوراق مشارکت شهرداری اصفهان با بیشترین عرضه ها، سنگین ترین صف های فروش را ثبت کردند.

   در پایان معاملات امروز نماد معاملات بلوکی سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی با معامله 69 میلیون سهم به ارزش 270 میلیارد ریال بیشتریت حجم و ارزش معاملات را داشتند.  
منبع : سنا


19 مرداد 1395 , 15:40

نظرات

جهت ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید