اطلاعات تماس
درباره ما
قوانین استفاده
ثبت نام کلاس
مقالات روز
26 مهر 1397
/ 18 October 2018
ثبت نام

نرخ 25 درصدی بازدهی مورد انتظار بازار بورس

نرخ 25 درصدی بازدهی مورد انتظار بازار بورس

   مدیر حسابرسی داخلی تامین سرمایه آرمان، نرخ بازدهی مورد انتظار برای سال های آتی بورس را حدود 25 درصد پیش بینی کرد.

   محمد خان زاده به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) گفت: منطقی این است که تا چند سال آینده وضعیت بورس به صورت عمومی به همین منوال باشد؛ یعنی نرخ سودهای بانکی به سمت تک رقمی شدن و نرخ بازدهی شاخص به سمت نرخ سودهای فعلی متمایل شود. همچنین  نرخ بازدهی مورد انتظار برای سال های آتی بازار بورس چیزی حدود 25 درصد باشد.

   این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اثرات اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها فرایندی زمانبر است، افزود: برجام اگرچه در بازه زمانی بلندمدت، سرانجام نتایج خود را در بورس نشان خواهد داد. خان زاده در عین حال گفت: ثبت و آزاد شدن سهام های ناشی از افزایش سرمایه های انجام شده از محل تجدید ارزیابی به همراه کاهش جهانی قیمت نفت و فلزات اساسی ، تا حدودی توان حرکت رو به جلو را از بازار خواهد گرفت.

   مدیر حسابرسی داخلی تامین سرمایه آرمان، رشد نامتعادل و بی منطق قیمت سهام اکثر شرکت ها در نیمه اول سال، مسائل سیاسی بیرونی و رفتار مورد انتظار احتیاطی و کوتاه مدت سرمایه گذاران، چشم انداز ثبات نرخ ارز و همچنین حجم قابل توجه اوراق با درآمد ثابت دولتی و شرکتی در پروسه انتشار را از جمله دلایل این اتفاق دانست.  
منبع : سنا


22 ارديبهشت 1395 , 14:20

نظرات

جهت ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید