اطلاعات تماس
درباره ما
قوانین استفاده
ثبت نام کلاس
مقالات روز
26 مهر 1397
/ 18 October 2018
ثبت نام

حجم و ارزش معاملات رشد کرد

حجم و ارزش معاملات رشد کرد

   در معاملات آخرین روز کاری هفته شاخص کل با افتی 647 واحدی به کار خود پایان داد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در معاملات روز جاری شاخص کل بورس 647 واحد پایین آمد و به عدد 75هزار و 982 واحد رسید. در این روز سهامداران یک میلیارد و 471 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش 9هزار و 487 میلیارد ریال در 83 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند. امروز در حالی شاخص کل بورس نزولی شد که حجم و ارزش معاملات امروز رشد قابل توجهی را ثبت کرد.

   در معاملات روز چهارشنبه همه هفت شاخص بورسی افت کردند. شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 529 و 960 واحد پایین آمدند. نمادهای ایران خودرو، پالایش نفت بندرعباس، گل گهر، مپنا، مخابرات و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر داشتند. این در حالی بود که بانک صادرات با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر آن شد. همچنین گروه های خودرو، فلزات اساسی و سرمایه گذاری ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

   صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای صنایع کاغذ سازی کاوه، لعابیران،صنعتی بهشهر،فنرسازی زر،سرامیک صنعتی اردکان،قند مرودشت و لامپ پارس شهاب بود. در مقابل نمادهای پتروشیمی فارابی،سخت آژند، لوله و ماشین سازی ایران، فرآورده های نسوز پارس، بیمه پارسیان، تکنوتار و بیمه آسیا با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات ایستادند.

   سهامداران در این روز برای خرید اوراق مشارکت ملی نفت ایران، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اورای مشارکت ملی نفت ایران،سهام سرامیک صنعتی اردکان،سرمایه گذاری صنعت نفت و اوراق استصناع توسعه ملی بیشترین تقاضاها را ثبت کردند. در مقابل سهامداران سایپاآذین،آهنگری تراکتورسازی ایران،اوراق مشارکت شهرداری شیراز، داروسازی فارابی، جام دارو و اوراق استصناع توسعه ملی بیشترین عرضه ها را داشتند.

   در پایان معاملات امروز ایران خودرو با معامله 122 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت ملی نفت ایران در نماد "مپارس" با معاملاتی به ارزش 6هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.
منبع : سنا


22 ارديبهشت 1395 , 14:50

نظرات

جهت ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید