اطلاعات تماس
درباره ما
قوانین استفاده
ثبت نام کلاس
مقالات روز
26 مهر 1397
/ 18 October 2018
ثبت نام

قوانین استفاده

مسؤولیت پذیری و افشاء ریسک

 

     1- معامله در بازارهای مالی، اعم از بورس سهام، کالا، ارز، آتی سکه و طلا و فرابورس دارای ریسک ذاتی بوده و امکان ضرر و زیان اعم از کلی یا جزئی همواره وجود دارد. برای فعالیت در بازار، سرمایه گذار می بایست از کلیات قوانین بازار، نحوه صحیح انجام معاملات و مدیریت آن آگاهی پیدا کند.

 

     2- ممکن است از طرف فرهنگ بورسی اخبار تحلیل ها و پیشنهادهای معاملاتی در بازار سرمایه از طریق وب سایت یا طرق دیگر به سرمایه گذار ارائه گردد. این موارد صرفاً جهت اطلاع رسانی و راهنمایی بوده و فرهنگ بورسی هیچ گونه خدمات مشاوره سرمایه گذاری، اعم از توصیه به خرید یا فروش، تحلیل یا نگهداری اوراق بهادار، اظهار نظر راجع به ارزش و روند قیمت یا عرضه و تقاضای اوراق بهادار در آینده را نداشته و طبیعتاً هیچ گونه مسئولیتی نیز در قبال صحت این پیش بینی ها و یا ضرر و زیان ناشی از عمل به آنها را نخواهد پذیرفت.

 

     3- خبرها و گفتگوهای منتشره در سایت، اطلاعات روزانه و بعضاً لحظه ای بازار بورس را منعکس می کند که جنبه تحلیل و مشاوره ای ندارند. کاربران سایت می توانند در ذیل این اخبار با هم تبادل نظر کرده و از هم سؤال بپرسند، قطعاً سوالات و جواب های داده شده در ذیل اخبار سایت، صرفاً گفتگویی بین کاربران است و هیچ گونه توصیه به خرید یا فروش و مشاوره سرمایه گذاری نیست.

 

     4- هر نظر، عقیده، تحلیل، مشاوره و کلاً اطلاع رسانی که مجموعه آموزشی فرهنگ بورسی از طریق وب سایت، پیام کوتاه، تلفن همراه و یا در جلسات حضوری در خصوص پتانسیل های حرکت بازار ارائه دهد، به مثابه گزارش و مثال عینی بوده و ضرورتاً دقیق و صحیح تلقی نمی شود و به دلیل ماهیت کلی بازارها، این سایت در هیچ زمانی نمی تواند صحت آنها را تضمین نماید.

 

     5- بنابراین مجموعه آموزشی فرهنگ بورسی هیچ گونه مسئولیتی در قبال سرمایه گذار و اشخاص ثالثی که به حساب سرمایه گذار دسترسی داشته و یا سرمایه گذار به حساب آنها دسترسی داشته باشد و بر مبنای این اطلاعات بطور مستقیم یا غیرمستقیم اقدام به معامله نماید، نمی پذیرد.

 

     6- سرمایه گذار مشتری مستقیم کارگزار انتخابی خودش می باشد و مسئولیت اشکال در عملکرد کارگزار مستقیماً متوجه شرکت کارگزاری می باشد و فرهنگ بورسی هیچ گونه مسئولیتی را در این زمینه بر عهده نخواهد داشت.

 

     7- سرمایه گذار می‌بایست از کلیه قوانین مالی و معاملاتی بازار و کارگزار مورد نظر خود آگاهی کامل داشته باشد و خود را ملزم به اجرای تمامی بندهای قوانین بازار سرمایه و کارگزاران بداند، به خصوص زمانی که با قبول ریسک بیشتر، از اعتبار اعطایی کارگزار برای انجام معاملات بیشتر استفاده می کند.

 

     8- اکیداً توصیه می شود سرمایه گذار صرفاً با سرمایه شخصی خود معامله نماید و از معامله کردن بر روی سرمایه اشخاص دیگر ولو با رضایت و آگاهی آنان جداً خودداری کند. بر اساس تعریف ریسک سرمایه گذاری، بهتر است که فقط سرمایه ای وارد بازار شود که حیاتی و ضروری نباشد.

 

     9- شما باید قبل از اقدام به معامله اهداف سرمایه گذاری، میزان تجربه و ریسک پذیری خود را بررسی کرده و در قالب پذیرش ریسک سرمایه گذاری، به اقدام برای معامله مبادرت ورزید.

 

     10- فرهنگ بورسی تمام تلاش خود را می کند در راستای قوانین بازار سرمایه و سازمان بورس فعالیت کند. چنانچه در موضوعی خاص، فعالیتی خارج از قوانین مشاهده گردد، سریعاً با تذکر سازمان یا نهادهای مربوطه به موضوع رسیدگی کرده و مطابق با قانون رفتار خواهد کرد.

 

     11- مجموعه آموزشی فرهنگ بورسی هیچ گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان یا از دست رفتن فرصت معاملاتی ناشی از مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، عدم دسترسی به سایت، مشکلات مخابراتی و ارتباط اینترنتی، تأخیر یا خرابی در خطوط انتقال و بطور کلی هر شرایطی که منجر به تأخیر، اختلال یا عدم انتقال صحیح اطلاعات به سرمایه گذار و یا دریافت اظهارات سرمایه گذار شود، را نمی پذیرد.

 

     12- تمام مطالب به اشتراک گذاشته شده توسط اشخاص و نویسندگان فعال در سایت صرفاً به عنوان نظر شخصی نویسنده مطلب در مورد خرید و فروش سهام خودش بوده و انتشارشان به معنای تأیید آنها نیست و مسؤولیت آن بر عهده نویسنده مطلب می باشد. کاربران سایت با توجه به سبک و لحن بیان نویسندگان، نباید این قبیل مطالب را به عنوان سیگنال خرید یا فروش تلقی کرده و مسؤولیت هر گونه استفاده از این مطالب را خود بر عهده گیرند.

 

فرهنگ بورسی صرفاً یک پایگاه اطلاع رسانی عمومی در حوزه بازار سرمایه و بورس و با اهداف آموزشی می باشد. بنابراین:

 

 • ثبت نام و فعالیت هر شخصی با هر زبان، نژاد و محل سکونت در سایت آزاد است.

 • از اظهار نظرهای سیاسی در آن جداً خودداری نمایید.

 • از انتشار هر گونه شایعات یا اخبار غیر موثق اجتناب نمایید.

 • از توهین به اشخاص، نژادها، اقوام و زبان ها پرهیز نمایید.

 • از توهین، تهمت و تمسخر دیگران به هر نحو خودداری کنید.

 • از طرح مباحث تفرقه انگیز بین اقوام و تنش زا بین اعضای سایت خودداری نمایید.

 • خلاصه، مختصر و مفید و فقط در زمینه مسائل مرتبط با بورس بنویسید.

 • توصیه می شود نقدپذیر بوده و انرژی و توان خود را به جای نفی دیگران، صرف اثبات خودتان نمایید.

 • مطالب نقل شده از منابع دیگر را حتماً به صورت خلاصه و با ذکر دقیق منبع ذکر نمایید.

 • از ارسال مطالب بی ارتباط به گفتگوهای مطرح شده توسط کاربران خودداری فرمایید.

 • در صورتی که شخصی از قوانین سایت تخطی کند، نام کاربری اش مسدود خواهد شد.

 • تمامی اعضا باید توجه کافی جهت حفظ گذر واژه خود را داشته باشند.

 • در صورت ضرورت، مدیریت سایت می تواند نظرات را ویرایش، تأیید یا حذف کند.

 • اما مسؤولیت اصلی نظرات بر عهده صاحب نام کاربری می باشد.

 • مطالب دارای کلمات رکیک، محتوای ضد اسلامی و مغایر قوانین جمهوری اسلامی حذف می شود

 • فرهنگ بورسی تمامی سعی خود را برای حفظ و نگهداری مطالب ارسالی و اطلاعات اعضاء مصروف خواهد داشت.

 • انتشار هر گونه محتوا، اعم از خبر، تحلیل و سایر اطلاعات یا مباحث و متون آموزشی با هماهنگی روابط عمومی و ذکر منبع " فرهنگ بورسی" توصیه می شود.

 

     این اظهارنامه تمامی ریسک های مرتبط با بازار سرمایه، بورس و معاملات را در بر نداشته و شما پیش از انجام معامله باید از همه ریسک های معاملات آگاه باشید. هر کاربر که عضو سایت می شود، با عضویت خود و استفاده از مطالب سایت تمام موارد فوق را قبول کرده است.